| 
  • If you are citizen of an European Union member nation, you may not use this service unless you are at least 16 years old.

  • You already know Dokkio is an AI-powered assistant to organize & manage your digital files & messages. Very soon, Dokkio will support Outlook as well as One Drive. Check it out today!

View
 

Guru atmetimas

Page history last edited by Admin 13 years, 10 months ago

Guru priėmimas nėra aklas

 

Kartais neturint gilesnio susipažinimo su Vedų dvasinio mokymosi tradicija manoma, kad guru yra priimamas aklai ir nekritiškai. Bet vaišnavų tradicijoje taip nėra - jeigu mokinys pamato guru nekvalifikuotumą, ar prieš šventraščius einantį elgesį, tokio guru jam rekomenduojama atsisakyti. Ir netgi jeigu mokinys turi kvalifikuotą guru, bet praranda tikėjimą, niekas nesustabdys jo nuo to, kad jis nustos praktikuoti - dvasinėje praktikoje nėra prievartos, ji atliekama tikėjimo ir laisvos valios pagrindu. Žemiau pateikiami Gaudija vaišnavų ačarijų pamokymai šiuo klausimu.

 

 

Šrila Bhaktivinoda Thakura:

 

"Dikša (inicijuojantis) guru iš tikrųjų neturi būti atmestas. Bet dėl dviejų priežasčių jis gali būti atmestinas. Jeigu mokinys, priėmė dvasinį mokytoją, ir tuo metu nepatikrino ar mokytojas yra tatvagja, suvokęs absoliučią tiesą, ir ar vaišnava, o tada bėgant laikui pamato, kad su to guru pagalba nevyksta tikslo pasiekimas, tokiu atveju jis turi atmesti tą guru. Tai pagrindžia daug šventraščių nuorodų, pavyzdžiui Šri Narada Pančaratra."

 

 

Šrila Bhaktivedanta Svami Prabhupada:

 

"Pagal Šrilą Višvanatha Čakravarti Thakurą, jeigu dvasinis mokytojas negali sugriauti savo mokinio abejonių aukštesniu žinojimu, mokinys laipsniškai taps prislėgtas dvasiniame gyvenime. Todėl, kad bogus {klaidingas, netikęs} guru negali iš tikro duoti mokiniui Krišnos pagal rasa-vajam raso py asya principą {kai patiriamas aukštesnis dvasinis skonis}, mokinys vėl bus patrauktas materialios laimės, nepasiekęs bendravimo su Krišna palaimos. Toks silpno dvasinio mokytojo silpnas mokinys laipsniškai pasidarys be vilties ir netekęs drąsos savęs suvokimo pastangose ir vėl bus užkerėtas iliuzijos vilionių, tokių kaip moterys, pinigai ir taip vadinamas intelektualumas, pagrįstas spėliojimais ir vaizduote."

 

"Bet jeigu asmuo palieka dvasinį mokytoją, gali būti kažkokia priežastis. Ta priežastis taip pat pateikiama šventraščiuose, gurur api avaliptasya karyakaryam ajanatah. Karya akarya. Jeigu dvasinis mokytojas nežino, kas iš tikro turi būti daroma, ir ko iš tikro negalima daryti, ir jeigu jis veikia prieš šventraščių taisykles ir nuostatas, tada toks dvasinis mokytojas turi būti paliktas. Bet kol neatrandate, kad dvasinis mokytojas ką nors daro prieš šastros (šventraščių) ar guru principus, tai nėra gerai jums jį atmesti, tai jūsų kritimas.

 

"Visų pirma, privalote skirti pakankamai laiko išstudijuoti dvasinio mokytojo veiksmus. Dvasinis mokytojas yra vienas - gali būti daug dvasinių mokytojų, bet jeigų jų užsiėmimas yra vienas - patenkinti Krišną, tai nors jų yra daug, jie yra viena"

 

"Bet kas, kas laikomas guru, bet eina prieš Višnu-bhakti principą negali būti priimtas kaip guru. Jeigu asmuo klaidingai priėmė tokį guru, jis turėtų jį atmesti."

 

 

Šrila Bhaktivedanta Narajana Maharadžas:

 

"Vaisnava hanti nindati vaidvesti. Jūsų guru gali žinoti visus šventraščius ir jis gali būti įgudęs cituoti iš šventraščių, bet jeigu jis nėra atsiribojęs nuo pasaulietinių norų ir juslių tenkinimo, jeigu jis neturi realizacijos [dvasinės realybės patyrimo], ir jeigu dėl to jis neteikia tinkamos pagarbos nuoširdiems bhaktoms, tada jis netgi nėra vaišnava. Jis yra vaišnava-aparadhi, vaišnavų įžeidėjas. Iš karto turėtumėt jį palikti ir vietoj to priimti vaišnava guru. Avaisnaupadesa. Eikite pas kurį nors labai pažengusį guru, kuris turi visas transcendentines savybes ir dėl šios priežasties nėra galimybės jam kristi žemyn.

Jūs turėtumėte vėl priimti iniciaciją iš tokio bona fide guru. Jeigu jūs nežinote jokio utama guru, arba neieškote, arba negalite ieškoti tokio guru, bent jau turėtumėte būti pažengusio vaišnavo bendrijoje. Laipsniškai jis jums padės. Jeigu jūs tuo nesekate, tada bus labai sunku progresuoti tūkstančius ir tūkstančius metų. Guru ništa (tikėjimas guru) yra bhakti stuburas."

 

"Bhagavad Gitoje (2.40) pasakyta:

 

pratyavayo na vidyate

svalpam apy asya dharmasya

trayate mahato bhayat.

 

["Pastangos bhakti-jogos kelyje yra nei bevaisės nei prarandamos. Netgi maža pažanga išlaisvina nuo baimės ir didžiausių pavojų šiame materialiame pasaulyje"]

 

"Jeigu koks nors žmogus iš pradžių buvo labai įkvėptas, ir priėmė guru-mantrą ir kitus dalykus, ir jis visada kartojo ir prisimindavo Krišna-namą (Krišnos vardą), bet po kurio laiko jis pasidarė silpnas ir nustojo kartoti, kokia bus žala? Kokia nors žala? Ne. Visada yra nauda iš to, ką jis darė palankiai. Jeigu jis nustoja, bet nepadaro jokio įžeidimo vaišnavoms ar dešimties rūšių nama-aparadhos, tada vėl jis gali kartoti. Nėra reikalinga prajascita, atgaila. Nėra taip, kad jam reikia atlikti ugnies auką ir kitus dalykus."

 

 

Comments (0)

You don't have permission to comment on this page.