| 
  • If you are citizen of an European Union member nation, you may not use this service unless you are at least 16 years old.

  • You already know Dokkio is an AI-powered assistant to organize & manage your digital files & messages. Very soon, Dokkio will support Outlook as well as One Drive. Check it out today!

View
 

Šrilos Bhaktivedantos Svamio Prabhupados knygos

Page history last edited by Admin 14 years ago

 

 

Anapus laiko ir erdvės.pdf

(Easy Journey to Other Planets)

 

Gyva būtybė, ypač civilizuotas žmogus, turi natūralų norą gyventi amžinai ir laimingai. Tai visai natūralu, kadangi pirminėje būsenoje gyvoji esybė yra ir amžina, ir džiaugsminga. Tačiau dabartinėje sąlygotoje gyvenimo padėtyje ji užimta kova prieš besikartojančius gimimą ir mirtį, taigi, nepasiekė nei laimės, nei nemirtingumo.

Paskutinis žmogaus išvystytas noras - keliauti į kitas planetas. Tai irgi visai natūralu, kadangi žmogus turi prigimtinę teisę keliauti į bet kurią materialios ar dvasinės erdvės dalį. Tokia kelionė yra labai gundanti ir jaudinanti, todėl kad tos erdvės pilnos begalinių planetų, pasižyminčių įvairiausiomis savybėmis, ten gyvena visokiausių rūšių gyvos esybės. Noras ten keliauti gali būti išpildytas jogos procesu, kuris yra priemonė persikelti į bet kurią norimą planetą - galima ir į planetas, kuriose gyvenimas ne tik amžinas ir palaimingas, bet kur yra didelė įvairovė džiaugsmą teikiančių energijų. Bet kam, kas gali pasiekti dvasinių planetų laisvę, niekada nereikia sugrįžti į šį nelaimingą gimimo, senatvės, ligų ir mirties kraštą.

Šią tobulumo stadiją galima labai lengvai pasiekti individualiomis pastangomis. Žmogus savo namuose gali tiesiog sekti nurodytu bhakti jogos metodu. Esant tinkamam vadovavimui, šis metodas yra paprastas ir džiaugsmingas. Šioje knygoje bandoma suteikti informaciją bendrai visiems žmonėms, ir konkrečiai filosofams ir religingiesiems, apie tai, kaip žmogus gali persikelti į kitas planetas šiuo aukščiausiu iš visų jogos procesų - bhakti joga.


  

 

Anapus gimimo ir mirties.pdf

(Beyond Birth and Death)

 

dehi nityam avadhyo 'yam

dehe sarvasya bharata

tasmat sarvani bhutani

na tvam socitum arhasi

 

"O Bharatos aini, esantysis kūne yra amžinas ir nesunaikinamas. Todėl tau neverta sielotis dėl jokios būtybės."

Bhagavad-gita 2.30

 

Pirmasis savęs pažinimo žingsnis - liautis tapatinus save su fiziniu kūnu. "Aš ne kūnas, o amžina siela", - štai ką reikia visų pirma suvokti, norint įveikti gimimą bei mirtį ir patekti į anapus esantį dvasinį pasaulį. Nepakanka kartoti "Aš nesu kūnas" - reikia šią  tiesą iš tikrųjų įsisąmoninti, o tai nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Mes esame ne kūnai, o grynoji sąmonė, tačiau dėl tam tikrų priežasčių atsidūrėme kūno kiaute. Jei mums iš tikrųjų rūpi mirties nevaržoma laimė ir laisvė, turime sugrįžti į savo prigimtinį būvį, t.y. išgryninti sąmonę.

Jeigu žmogus tapatina save su kūnu, jo laimės įsivaizdavimas tolygus karščiuojančio kliedesiui. Kai kurie filosofai įrodinėja, kad liguistą savęs tapatinimo su kūnu būseną reikia gydyti atsisakant veikti. Kadangi materialūs veiksmai yra mūsų nelaimių priežastis, nuo veiksmų reikia apskritai susilaikyti, tvirtina jie. Tobulumo viršūnė, jų supratimu, yra savotiška budistinė nirvana, visiško neveiklumo būvis. Buda teigė, kad kūnas susiformuoja tam tikru būdu susijungus materijos elementams ir, jeigu pavyktų juos atskirti arba demontuoti, būtų pašalinta ir kančių priežastis. Jei mokesčių inspektorius nuodija gyvenimą žmogui, turinčiam didelį namą, paprasčiausia išeitis - namą nugriauti. Tačiau Bhagavad-gita nurodo, kad kūnas nėra pats svarbiausias dalykas.

Be kūno, sudaryto iš materijos elementų, egzistuoja dar ir dvasia, kurios skiriamasis bruožas yra sąmonė.

Sąmonės egzistavimo fakto niekaip negalima paneigti. Juk kūnas be sąmonės yra paprastų paprasčiausias lavonas. Užgesus sąmonei nekalba mūsų lūpos, nemato akys, negirdi ausys. Tai aišku net vaikui. Neabejotina, kad sąmonė yra absoliučiai būtina tam, kad kūnas galėtų funkcionuoti. O kas ta sąmonė? Lygiai kaip karštis, dūmai ir šviesa yra ugnies skiriamieji bruožai, sąmonė yra sielos skiriamasis bruožas. Sielos, mūsų "aš" energija reiškiasi sąmonės pavidalu. Maža to, sąmonė yra sielos egzistavimo įrodymas. Prie tokios išvados prieina ne tik Bhagavad-gita, bet ir visi Vedų raštai.

Comments (0)

You don't have permission to comment on this page.